Internet w podróży

Wszystkie rozmowy dotyczące tego konkretnego rajdu.
Diesel

Internet w podróży

Postautor: Diesel » 30 sie 2017, 20:02

Uwaga - to że UE zniosło roaming, nie znaczy że wszystko jest cud miód i orzeszki. Każdy powinine zadzwonić do swojego opa i przesłuchać go starannie. Podam Wam przykład, przeanalizujcie go i zrozumcie w czym rzecz.

To że w PL macie na przykład 10GB netu miesięcznie, wcale nie oznacza że tyle jest na wyjeździe. W moim przypadku pakiet 10GB za granicą redukuje się do 2,46GB i ani bajta wiecej. Z tym że jeżeli w ciągu okresu rozliczeniowego zużyłem np. 9GB i pozostał mi tylko 1GB - to za granicą mam tylko ten 1GB. Jeśli zaś zużyłem tylko 5GB - to mam 2,46GB do zużycia i po powrocie jeszcze w PL mogę zużyć 2,54GB. Ważne aby przed wyjazdem za granicę mieć owe 2,46 GB (w moim konkretnym przypadku)

Warto zapamiętać kiedy kończy się okres rozliczeniowy - w moim wypadku 14-go o północy. Więc 15-go od rana mam nowe 2,46GB do wykorzystania. Trzeba też zapytać opa co się stanie jak za granicą wyczerpiecie limit. Czy jest off, czy po prostu leci dalej licząc chorą kasę? To bardzo wazne, bo można się zdziwić. W moim wypadku - leci dalej po 4 gr za MB - więc nie tak źle. Warto jednak skonfigurować sobie w telefonie alarm przekroczonych danych, pamiętając żeby ustawić go lekko panicznie bo sposób liczenia u opa i w waszym fonie może się różnić.

Mój op to biznesowy Play.

Mam nadzieję że to jasno napisałem.

Wróć do „Różne sprawy”